Předvánoční setkání se seniory

Ti z Vás, kteří nás sledujete na sociálních sítích Facebook nebo Instagram, jste v předvánočním čase zaznamenali informaci, že připravujeme dobročinnou akci pro seniory.

Jak to vzniklo..

Měla jsem tu čest být součástí charitativní akce, kde jsem se setkala právě s lidmi ze stacionáře, a jejich práce a přístup mě ohromil. V krátkém čase vznikl nápad udělat společnou akci. Pustili jsme se do priprav a zorganizovali společenské odpoledne pro klienty tohoto stacionáře.
Dali jsme do přípravy veškerou energii a zkušenosti z organizováni módních přehlídek a společenských akci s vědomím, ze se bude jednat o nestandardní a výjimečné publikum. Vznikl rozmanitý program, na kterém se ve finále podílelo kromě nás pár dalších talentovaných a empatických lidí.

Bohatý program pro výjimečné publikum

Akce se konala v sále vedle kavárničky, kterou provozuje zmíněny stacionář . Program byl bohatý. Taneční vystoupení žaček nedaleké základni školy, hudební vystoupení talentovaného tria, módní přehlídka našich sukní, kde jako modelky vystoupily spolu s našimi manekýnami i pracovnice tohoto stacionáře. A jsem moc rada, sukně jim moc slušely ! Sváteční atmosféru doplnilo bohaté občerstvení a nakonec si všichni zatančili.

Tanec, radost a smích

Nejzajímavější částí celého programu byla ale přehlídka šátků, které vytvořili uživatelé denního stacionáře. Seniorky tyto šátky batikovaly a barvily podle vlastní fantazie. Na píseň od Hany Zagorové - Duhová víla, se seniorky - autorky těchto šátků přidaly k modelkami a předváděly své vlastní výtvory. Sál se najednou zaplavil několika generacemi lidí, kteří všichni v prostoru sálu tančili, smáli se a radovali.
Ta atmosféra byla úžasná a plna emocí.

 

Staří by nemělo být osamělé!

 

Za sebe osobně můžu říct, že to na mě zanechalo velký dojem. Za měsíc oslavím 30.narozeniny a musím upřímně přiznat, že o stáří jsem doposud příliš nepřemýšlela. To odpoledne jsem si ale uvědomila, jak může být stáří osamělé, nemohoucí, nepochopené. A došlo mi, jak my, mladší generace, o tomto příliš neuvažujeme, a ze pro nás jsou ti starší proste staří. Ale tak to není.

Jsem ráda, že jsme tuto akci uspořádali a určitě to nebyla naše poslední.

 

Fotogalerie

One Thought to “Předvánoční setkání se seniory”

  1. Jitka

    Krásná akce, byla jsem tam, za mě velká pochvala!

Leave a Comment